aasa
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ti γνώμη έχεται για τους Emo!!!!

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_lcap50%Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_rcap 50% 
[ 1 ]
Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_lcap0%Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_lcap0%Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_lcap0%Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_lcap50%Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Vote_rcap 50% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 2
 
 

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Empty Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

Δημοσίευση από Admin Κυρ Δεκ 02, 2007 12:37 pm

Γειά σε όλους, πιστεύω πως έχεται ακούσει όλη τη νέα μόδα που ακολουθούν οι πιτσιρικάδες των 16 με 18 χρονών αποκαλούμενοι Εmo! Αν όχι, Emo είναι ένα είδος ανθρωποειδές το όποιο έχει σαν κύριο χαρακτηριστικό το μαλλί του να είναι στυλ φραντζόλας. Θα μπορούσε επίσης να πει κανείς ότι τα "μαλλιά" τους, μοιάζουν με το τρίχωμα ενός ακούρευτου πεκινουά. Χαρακτηριστικα γνωρισματα των emo ειναι η φραντζα (σιδερωμενη φυσικα), τρυπες παντου ΕΚΤΟΣ απ' τα αυτια, κλαψομ.... εεεε κλαψιαρικια φατσα, VANS η σταρακι με καρδουλες και πολυχρωμα κορδονια, θεοστενο παντελονι δανεισμενο απ' την αδερφη γιατι νομιζουν οτι ειναι cool (για αγορια) και κοντη φουστα με πολυχρωμη καλτσα μεχρι το μπουτι (για κοριτσια). Απαραιτητο αξεσουαρ ειναι το eyeliner, κυριως για τα emo αγορια, και φυσικα ο καλυτερος φιλος του emo, το πιστο ξυραφι.
Apo wikipaideia

Ο χίτλερ έφηβος
Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! 150px-Emo_hitler

Μια γενική ας πούμε θεωρία των Εμο είναι : <<Η ζωή μου είναι χάλια, Γεννήθηκα μόνος και θα πεθάνω πιο μόνος>>
Αυτή είναι η αρχική θεωρία

Αυτή η μόδα ξεκίνησε τη δεκαετία του 8ο στο Washington DC! Όπως βλέπετε και στην παρακάτω εικόνα κοιτάξτε πως ξεκίνησε και κοιτάξτε πως το έκαναν οι έλληνες


Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! 1cbc6920fac221ff9731d325c8055097-038670cce363a6ebba8da5c4bef685b2
Ηνωμένες Πολιτείες πριν 27 περίπου χρόνια

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Normal_emo-girl-2
Κοιτάξτε πως παραλάχτηκε...


Συνιθησμενη συζητηση emo ζευγαριού:

Emo γκόμενα: Ελα, θελω να κανουμε sex
Emo γκόμενος: Ειμαι πολυ λυπημενος για να κανω sex.
Emo γκόμενα: Ειμαι κι εγω λυπημενη. Ας κανουμε sex κλαιγοντας
Emo γκόμενος: Μα εγώ ηδη κλαιω!


Άλλη συζήτηση

Emo1: Τι κάνεις;
Emo2: Χάλια, εσύ;
Emo1: Και εγώ. Θες να αυτοκτονήσουμε;
Emo2: Ναι,αλλά θα κλαίμε ταυτόχρονα


Εγώ πιστεύω πως παραείναι μελαγχολικοί αφου για να φανταστείτε οτι το ξυράφι είναι το αγαπημένο τους εργαλειο! Οταν ακούνει το αγαπημένο τους τραγούδι μπορεί να βγάλουν το ξυράφι και να κόψουν φλέβες!!!!!

Επίσης εκνευρίζονται ελεϊνα όταν ο αδερφός του Εμο ας πούμε σκοτώσει μια μύγα, ή οταν τους τελειώσει το eyeliner κ.τ.λ...

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! 4ce44b8d5604831a6d7c2967cc1f8ad8

Δεν μπορώ να πώ και εμένα μου αρέσει ενα τετοιο στύλ αλλα να μην το παρακάνεις είναι το θέμα!
Ta emo αγόρια βάφουν τα μαλιάτους μαύρα, τα μάτια τους μαύρα τα νύχια τους επίσης και μην πω τι αλλο βάφουνε μαύρο....
Τα έμο κορίτσια ειναι πολύ σεξυ καμιά φορά! Νο comments.......
Εσεις τι λέτε για όλα αυτα???????


Μήπως θέλετε να γίνεται και εσείς Έμο????
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 32
Location : Samos
Registration date : 28/11/2007

https://aasa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Empty Απ: Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

Δημοσίευση από santokan Κυρ Δεκ 02, 2007 1:15 pm

Προσωπικα νομιζω οτι αντιγραφουν τους punkiδες και τους Gothic.Aυτο με το μαλλι το βρισκω τελειως ηλιθιο.
Αν καποιος εχει φαλακρα και θελει να γινει ιμο???
Άν και γενικά είμαι ανοιχτόμυαλος άνθρωπος και σχετικά ανεκτικός στις νέες τάσεις της μόδας, αυτά τα τυπάκια είναι ΠΟΛΥ χάλια. Έχουν χάσει τη μπάλα εντελώς και αμφιβάλλω αν θα μπορέσουν να την ξαναβρούν
santokan
santokan
Junior member
Junior member

Αριθμός μηνυμάτων : 109
Location : My room
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Empty Απ: Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

Δημοσίευση από santokan Δευ Δεκ 03, 2007 3:36 am

Μιά ενδιαφέρουσα αποψη πού βρήκα δημοσιευμένη σε ενα blog

Η μόδα που χτυπα ανελέητα…

Μέσα από αυτό το κείμενο θα προσπαθήσω να παρουσιάσω την κατάληξη τις σημερινής νεολαίας που είναι άμεσα επηρεασμένη από την μόδα…
Ναι … δεν λέω πως είναι τόσο τραγικό να επηρεαζόμαστε από την μόδα, είναι λογικό να συμβαίνει αυτό, ας πούμε ότι είναι είναι ένας τρόπος να “ξεχωρίζουνε” οι γενιές ,
αλλα δεν είναι λογικό να σταματάμε να είμαστε οι εαυτοί μας εξαιτίας μιας ανόητης μόδας , επίσης να χάνουμε την μοναδικότητα μας και να καταντάμε απαθείς για όλα όσα συμβαίνουνε γύρο μας και ακόμα χειρότερα να κατακρίνουμε ότι δεν συμβαδίζει με την “μαμά-μόδα” που μας καθοδηγεί
Αναφέρομαι κυρίως για παιδιά ηλικίας 13 έως 20 το πολύ και σιγά σιγά εντάσσονται μέσα σε αυτά τα άτομα και ηλικίες άνω τον 20…(δυστυχώς) που γίνονται φερέφωνα τις μόδας τον Trendy και των Emo που ξεπετάγονται από παντού , σαν ένας ιός που επηρεάζει τον εγκέφαλο τον νέων και αρχίζει και αλλοιώνει την λογική τους, με αποτέλεσμα να καταντάνε άβουλα οντα και υποχείρια άλλον.
Δυστυχώς όμως τα άτομα αυτά είναι το μέλλον μας , η μήπως καλύτερα να πω η παρακμή μας ;
Βλέπω λοιπόν καθημερινά γύρο μου να κυκλοφορούνε αυτά τα λεγόμενα trendy παιδάκια(αγόρια και κορίτσια)…και αναρωτιέμαι τι είναι τελικά το trendy ? να μια καλή ερώτηση!!!!!
Αν παρατηρήσουμε λίγο αυτά τα άτομα και δεν χρειάζεται να πάρουμε μεγάλο δείγμα ατόμων όπως ορίζει η στατιστική γιατί απλά η μόδα τον trendy προστάζει μια ανεξήγητη ομοιομορφία και απώλεια τις μοναδικότητας , ορίστε λοιπόν ένα στοιχειο τον trendy, όλοι έιναι ίδιοι και δεν μπορείς να τους ξεχωρίσεις πλέον,χάνει δηλαδή η μάνα το παιδί και το παιδί αντί να ψάχνει την δύσμοιρη μάνα του χτενίζει το trendy μαλλί του….. και έτσι ερχόμαστε σε δύο ακόμα γνωρίσματα τον trendy, το ένα εκ τον δύο είναι ότι αδιαφορούνε για τα πάντα ,έχοντας πάντα πλήρη αγνοια για το τι γίνετε γύρο τους ,γιατί αλλιώς πως θα βρούνε χρόνο για να φτιάξουνε το trendy μαλλί που λέγαμε πριν .Ιδού το άλλο γνώρισμα τους...το χτένισμα , πάντα περίεργο κούρεμα με γωνιές για να μοιάζουνε με ήρωα από Κινέζικο commic manga (λύστε μου την απορία πως βλέπετε με το μαλλί μπροστά στο μάτι ρε παιδιά ?), καλά για τα σκουλαρίκια δεν το συζητώ , ωραία δεν λέω αλλα δεν είναι για όλο το σώμα , αντί να είναι άνθρωποι με λίγα σκουλαρίκια καταντάνε σαν ένα σκουλαρίκι με λίγο άνθρωπο πάνω του και ίσος σκουλαρίκια υπάρχουνε και σε αλλα μέρη του σώματος τα οποια καλύπτονται από τα ροζ , μοβ , ριγέ , φαρδιά ρούχα που τους κάνουνε για ακόμα μια φορα να "ξεχωρίζουνε" με αποκορύφωμα τις σαγιονάρες που χωρίζουνε τα δάχτυλα σε 4 και 1 ,όταν δεν φοράνε τα all star τους τα οποια έχουνε ξεφτιλίσει εντελώς....μα έιναι ποτε δυνατόν ? all star με καρδούλες και αστεράκια ? όταν τα all star κυκλοφορούσανε σε 3 μονο χρώματα και τα φορούσανε οι μπασκετμπολίστες πριν γίνουνε διάσημοι γιατί δεν είχανε λεφτά για αλλα παπούτσια επειδή τα all star ήτανε τα πιο φτηνά , αλλα αν ήτανε έτσι δεν υπήρχε περίπτωση ούτε να τα φτύσουνε επειδή αν δεν έιναι φίρμα που αξίζει πολλά λεφτά δεν το φοράνε και εδώ πάμε σε ένα ακόμα γνώρισμα τους,νομίζουνε ότι είναι αυτοί και κανένας άλλος, σνομπάροντας έτσι ότι δεν είναι trendy και ότι υπήρχε πριν από αυτούς φτάνοντας σε σημείο να κρίνουνε μέχρι μουσικούς και συγκροτήματα καταξιωμένα στον χορό τις παγκόσμιας δισκογραφίας επειδή απλά δεν είναι trendy.Τι είναι trendy μουσική ? άτομα σαν αυτούς που πιάνουνε μια κιθάρα γρατζουνώντας μια αθλια συγχορδία και επειδή είπαμε ότι το βασικό τους γνώρισμα είναι η ομοιομορφία έτσι και τα συγκροτήματα δεν έχουνε να παρουσιάσουνε κάτι μοναδικό στα ακούσματα τους με αποτέλεσμα όλα να είναι μονότονα ίδια.
Μετά το “μουσικό διάλειμμα” γυρίζω πάλι στα άτομα που αποτελούν την trendy μόδα , αναφερόμενος αυτήν την φορα όμως στον τρόπο που συντάσσουνε προτάσεις χρησιμοποιώντας τον γραπτό λόγο, γιατί προφανώς έχουνε μπερδέψει την χρήση τον αριθμόν και τον γραμμάτων του αλφαβητου και συγκεκριμένα του Αγγλικού διότι δυστυχώς πλέον γράφουνε Ελληνικά χρησιμοποιώντας Αγγλικούς χαρακτήρες , το λεγόμενο Greeklish , μπερδεύοντας μέσα και αριθμούς αντικαθιστώντας κάποια γράμματα τις πρότασης , για παράδειγμα το ε γίνετε e σε Greeklis και στην συνεχεια μετατρέπεται στον αριθμό 3 που το διαβάζουνε σαν e , κατά αυτόν τον τρόπο βεβηλώνεται και το υπόλοιπο αλφάβητο(k4l4 d3n t!n p4l3vun3 t4 p4!d4k!4 ….ανθρώπινη μετάφραση...καλά δεν την παλεύουνε τα παιδάκια).
Και όλα αυτά γίνονται στο όνομα τις μόδας με κρύο σκοπό να αρέσουνε στο αντίθετο φύλο, αν τελικά όμως το άτομο που θέλουνε να έιναι μαζί (αν ξέρουνε τι πάει να πει ανθρώπινες σχέσεις , που πολύ αμφιβάλλω) τον/την απορρίψει, τότε μετατρέπονται...εξελίσσονται (σαν πόκεμον ένα πράγμα) στο λεγόμενο Emo, τι έιναι αυτή η "μετατροπή";(εγώ προσωπικά όταν το άκουσα λύθηκα στα γέλια) Είναι ένα "παρακλάδι" τον trendy που όταν δεν πάει καλά κάτι στην ζωή και κυρίως στις σχέσης τους ,τότε γίνονται ΔΗΘΕΝ μελαγχολικοί και δεν κάνουνε τίποτα άλλο απο το να βάφουνε τα ματια τους (και καλά ότι κλαίνε γιατί ούτε αυτό μπορούνε να κάνουνε αληθινά πια ) ανεβάζουνε στο internet φωτογραφίες με κάποιον που και καλά κόβει τις φλέβες του...γενικά ανοησίες για να δείξουνε ότι έχουνε κάποιο σοβαρό πρόβλημα στην σχέση τους που δεν τους νοιάζει στο κάτω κάτω απλά για να προβάλλονται..... το αστείο έιναι ότι περνάνε στην φάση "Emo" έτσι απλά ,ξυπνάνε ένα ωραίο πρωινό και λένε σήμερα θα γίνω emo... (ρε που καταντήσαμε , να είναι εμπορική η μελαγχολία ...).

Κλείνοντας αυτό το κείμενο (όχι το θέμα) θέλω απλά να δηλώσω φόβο γιατί μεγαλώνω και εγώ σε έναν κόσμο που καταστρέφεται... και δεν είναι μονο το θέμα τις μόδας αλλα το πως καταλήγουνε σιγά σιγά οι νέοι, το μέλλον που παρακμάζει μέσα σε μια πλασματική ακμή
Kαλός ήρθες στην γη που αργοπεθαίνει μου είπε ένας γνωστός μου σήμερα.....

Χάνεται οι μοναδικότητα μας...εναλλακτικός τίτλος του κειμένου.

Πηγή:
Κώδικας:
http://www.tokoutiparaponon.blogspot.com/
santokan
santokan
Junior member
Junior member

Αριθμός μηνυμάτων : 109
Location : My room
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Empty Απ: Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

Δημοσίευση από Admin Δευ Δεκ 03, 2007 10:05 am

egw den kserw ti epatha kai exw trelathei me auti ti moda! Akouw ola ta koritsia oti oloi autoi einai koukloi kai thelw etsi na parw auto to stylaki!!!
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 32
Location : Samos
Registration date : 28/11/2007

https://aasa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Empty Απ: Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

Δημοσίευση από santokan Πεμ Δεκ 06, 2007 3:18 am

To neo tragoudi gia tous emo..kai tous trendu...simetexei kai o kostis...apo Santa...
Diarkeia:2:50
Bitrate:192kbps

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Anti-emo

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! 3262ab2e0180

Download:
Κώδικας:
http://rapidshare.com/files/74537886/emo_final_edit_version__BASILIAS___913_.__927__.mp3
santokan
santokan
Junior member
Junior member

Αριθμός μηνυμάτων : 109
Location : My room
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!! Empty Απ: Τι γνώμη έχΕται Για τούς Emo!!!!

Δημοσίευση από Admin Πεμ Δεκ 06, 2007 3:50 am

egw kai pali pistevw pws einai poli gamatoi....
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 32
Location : Samos
Registration date : 28/11/2007

https://aasa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης